Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


Якими нормативними актами регламентується процедура встановлення «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання?

 

Відповідь:

 

Відповідно до частини п’ятої статті 15 Закону України «Про електроенергетику» (далі – Закону) електрична енергія, вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, величина встановленої потужності яких не перевищує 10 кВт, придбається енергопостачальниками, що здійснюють постачання електричної енергії за регульованим тарифом на території провадження ліцензійної діяльності, за "зеленим" тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії такими приватними домогосподарствами. Виробництво електроенергії з енергії сонячного випромінювання приватними домогосподарствами здійснюється без відповідної ліцензії. Порядок продажу та обліку такої електроенергії, а також розрахунків за неї затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

 

Частиною третьою статті 171 Закону визначено, що "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлюється єдиним.

 

Згідно з частиною восьмою статті 171 Закону «зелений» тариф для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, визначеного із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації), помноженого на коефіцієнт «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання для приватних домогосподарств. При цьому, коефіцієнт «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками, введеними в експлуатацію з 01.04.2013 по 31.12.2014, для приватних домогосподарств визначено на рівні 3,7.

 

Згідно з частиною п'ятнадцятою статті 171 Закону вимога щодо дотримання розміру місцевої складової не поширюється на генеруючі установки приватних домогосподарств.

 

Статтею 171 також передбачено встановлення «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, до 1.01.2030 року.

 

Таким чином, діяльність з виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання приватними домогосподарствами не ліцензується, а "зелений" тариф на електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлюється єдиним для всіх, а для його встановлення власнику такої установки (абоненту) не потрібно особисто звертатися до Комісії.

 

На виконання вимог статті 15 Закону з метою нормативного врегулювання процедури продажу електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, Комісія розробила Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств (далі – Порядок), який був затверджений постановою НКРЕ від 27.02.2014 № 170 та поданий на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Також, Комісія розробила проект регуляторного акта для внесення змін до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999  № 1357, який перебуває на стадії погодження із заінтересованими органами державної влади.

 

Разом з тим, постановою НКРЕ від 16.01.2014 N 28 "Про встановлення "зеленого" тарифу для приватних домогосподарств", встановлені "зелені" тарифи для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики, які вмонтовані (встановлені) на дахах та/або фасадах будинків, будівель та споруд, величина встановленої потужності яких не перевищує 10 кВт, та введені в експлуатацію:

з 01 квітня 2013 року по 31 грудня 2014 року – 389,34 коп/кВт∙год (без ПДВ);

з 01 січня 2015 року по 31 грудня 2019 року – 350,41 коп/кВт∙год (без ПДВ);

з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року – 311,47 коп/кВт∙год (без ПДВ);

з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року – 272,54 коп/кВт∙год (без ПДВ).

 

Таким чином, у разі виконання вимог Порядку приватне домогосподарство матиме змогу щомісячно продавати за відповідним «зеленим» тарифом електричну енергію, вироблену зазначеними генеруючими установками, в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії таким приватним домогосподарством, протягом строку дії «зеленого» тарифу.

 

19.03.2014

 

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики