Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

28.02.2014                   № 1276/26/47-14

 

Г-ь В.Б.

ххххх@ukr.net

 

Шановна Г-ь В.Б.!

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ, Комісія), розглянула Ваш запит на інформацію від 19.02.2014 та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж, регулюються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08.02.2013 за № 236/22768 (зі змінами) (далі - Правила).

Положеннями пункту 1.2 Правил визначено, що приєднання електроустановки (далі - приєднання) - надання електропередавальною організацією послуги замовнику зі створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації (у тому числі новозбудованих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.

Враховуючи інформацію, надану Вами, приєднання в даному випадку не є стандартним, тому порядок приєднання визначається як для нестандартного.

Особливості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж регулюються вимогами Розділу ІІІ Правил.

Згідно з положеннями пункту 3.1 Правил приєднання, яке не є стандартним, передбачає розроблення замовником проектної документації на електроустановки зовнішнього електрозабезпечення, узгодження з електропередавальною організацією проектної документації, визначення вартості виконання робіт з приєднання у складі вартості реалізації проекту зовнішнього електрозабезпечення відповідно до методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж. Вартість послуги з приєднання оформляється у вигляді додаткової угоди до договору про приєднання.

Замовник здійснює оплату електропередавальній організації вартості послуги з приєднання відповідно до умов договору про приєднання.

Нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення електричних мереж від точки приєднання до об'єкта замовника здійснюються замовником або за рахунок коштів замовника.

Нове будівництво, реконструкція чи технічне переоснащення мереж (об'єктів) від узгодженої точки приєднання до точки забезпечення потужності в мережах електропередавальної організації може здійснюватися цією електропередавальною організацією за рахунок коштів, отриманих як плата за приєднання замовника, а у випадку недостатності цих коштів - за рахунок плати за приєднання інших замовників, які приєднуються до того самого місця забезпечення потужності, або складової тарифу на передачу електричної енергії, або за зверненням замовника за рахунок поворотної фінансової допомоги, яка може надаватися електропередавальній організації.

У разі якщо передбачається проведення реконструкції або технічного переоснащення електричних мереж електропередавальної організації, пов'язаних з приєднанням електроустановки замовника, замовник може звернутися до Держенергонагляду за підтвердженням технічної обґрунтованості вимог технічних умов.

Згідно з пунктом 1.7 Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.02.2013 № 115, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.02.2013 за № 339/22871 (далі – Методика), плата за нестандартне приєднання електроустановки замовника визначається в кожному окремому випадку на основі проектної документації, що визначає вартість розвитку електричних мереж для забезпечення приєднання електроустановки замовника з врахуванням долі участі замовника у фінансуванні капітального будівництва та/або реконструкції об'єктів, призначених для спільних потреб.

Тобто, плата за нестандартне приєднання електроустановок до електричних мереж здійснюється відповідно до проектної документації, що передбачає, у разі необхідності, нове будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення електричних мереж від точки приєднання до об'єкта замовника.

Таким чином, вимоги щодо реконструкції мереж електропередавальної організації коштом замовника, з метою збільшення резерву їх потужності для забезпечення потреб замовника, не суперечать вимогам Правил.

 

З повагою

Член Комісії                                        Ю.Власенко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики