Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

21.03.2014                   № 1709/16/47-14

 

Новоселицька районна рада

Чернівецької області

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), розглянула ваше звернення від 20.02.2014 № 111 щодо зменшення вартості послуг з приєднання до газових мереж приєднання та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 183 частини першої статті 1 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» (далі – Закон) стандартне приєднання – приєднання до діючих газових мереж газорозподільного підприємства об'єктів газоспоживання потужністю до 16 метрів кубічних на годину включно на відстань, що не перевищує 25 метрів для сільської та 10 метрів для міської місцевості по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання.

Частиною третьою статті 72 Закону встановлено, що кошти, отримані як плата за приєднання, та кошти, отримані від замовника як поворотна фінансова допомога, обліковуються окремо і використовуються газотранспортними та газорозподільними підприємствами виключно для будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення) газових мереж, необхідних для створення можливості приєднання об'єктів газоспоживання (газопостачання) замовників.

Згідно з частиною другою статті 71 Закону плата за приєднання формується газотранспортним (ГТП) або газорозподільним підприємством (ГП) згідно з порядком розрахунку плати за приєднання об'єктів замовників до газових мереж.

Відповідно до пункту 1.6 Порядку розрахунку плати за приєднання об'єктів замовників до газових мереж, затвердженого постановою НКРЕ від 31.01.2013 № 77, (далі – Порядок) надання послуг з приєднання об'єкта замовника передбачає виконання таких робіт:

підготовка ГП (ГТП) технічних умов на зовнішнє та/або внутрішнє газопостачання та оформлення договору на приєднання до газових мереж;

вишукувальні роботи;

проектні роботи;

будівництво газових мереж зовнішнього газопостачання об'єкта замовника від місця забезпечення потужності до точки приєднання (будівельно-монтажні роботи);

технічний нагляд;

роботи з відновлення дорожнього покриття;

підключення об'єкта замовника до газових мереж (врізка газопроводу у газорозподільні (магістральні) мережі).

Пунктом 1.7.1 Порядку визначено, що стандартним приєднанням передбачено виконання ГП всього комплексу робіт з приєднання об'єкта замовника на підставі пункту 1.6 Порядку за встановленими НКРЕ ставками плати за стандартне приєднання.

Пунктом 6.4.2 Порядку доступу та приєднання до Єдиної газотранспортної системи України, затвердженого постановою НКРЕ від 19.04.2012 № 420, (далі – Порядок доступу) плата за приєднання для замовника визначається ГП, виходячи з ставок плати за стандартне приєднання, встановлених НКРЕ відповідно до порядку розрахунку плати за приєднання об'єктів замовників до газових мереж, затвердженого НКРЕ.

Варто зазначити, що ставки плати за стандартне приєднання до газових мереж на 2014 рік встановлені постановою НКРЕ від 29.11.2013 № 1524.

Отже, чинним законодавством чітко визначено, що вартість послуги за стандартне приєднання до газових мереж повинна відповідати розмірам ставок плати, які встановлені НКРЕ, для відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

При цьому у ході надання послуги з стандартного приєднання величина фактичних затрат ГП може бути більша або менша від розміру встановленої ставки плати за стандартне приєднання. Така різниця може бути спричинена різними обсягами та складністю виконання робіт при наданні послуг із стандартного приєднання. Також зазначаємо, що виконання додаткових робіт або невиконання одного із виду робіт, визначеного пунктом 1.6 Порядку (у разі відсутності потреби), не може бути причиною збільшення або зменшення ставки плати стандартного приєднання, встановленої НКРЕ.

Разом з тим ставка плати за стандартне приєднання – це усереднена вартість плати за стандартне приєднання, яка визначена на підставі середньоарифметичних фактичних витрат на стандартне приєднання.

Крім того, до повноважень НКРЕ входить встановлення ставок плати за стандартне приєднання. При цьому, Комісія не має повноважень, які визначені Законом, щодо встановлення структури цих ставок, а отже, і виокремлення вартості окремих видів робіт при стандартному приєднання, з метою коригування плати за стандартне приєднання, відповідно до положень Закону є неможливим.

Враховуючи вищевикладене, незалежно від фактично понесених ГП витрат при стандартному приєднанні розмір плати за стандартне приєднання повинен відповідати виключно розміру ставки плати за стандартне приєднання до газових мереж, яка встановлена НКРЕ.

Звертаємо Вашу увагу, що у разі передбачення у проектно-кошторисній документації, у тому числі шляхом її корегування, на газифікацію населених пунктів вуличних мереж з газопроводами-відводами до кожного об’єкту газоспоживання, будівництво таких мереж здійснюється у рамках нестандартного приєднання, що у свою чергу створить місця (точки) приєднання кожного замовника. У такому випадку, замовнику залишається забезпечити в установленому порядку будівництво (встановлення) та введення в експлуатацію внутрішніх систем газоспоживання (газопостачання).

Відповідно до пункту 6.12 Порядку доступу якщо точка забезпечення потужності знаходиться на території або межі земельної ділянки замовника, тоді точка приєднання збігається з точкою забезпечення потужності і приєднання здійснюється згідно з пунктом 6.5 Порядку (порядок здійснення нестандартного приєднання).

У таких випадках ставки плати за стандартне приєднання замовником не сплачуються.

 

Член Комісії                                        В.Меркушов

 

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики