Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

27.03.2014                   № 1841/26/47-14

 

Щодо надання роз’яснення

 

ПАТ «Миколаївобленерго»

 

Сектор НКРЕ

у Миколаївській області

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), розглянула лист ПАТ «Миколаївобленерго» від 26.07.2013 № 01/27-5070 та в межах своєї компетенції повідомляє.

Згідно зі статтею 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, зокрема, вільний вибір місця проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно із положеннями статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» передбачено обов'язок громадянина України, який постійно або тимчасово проживає в Україні, зареєструвати місце проживання протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання.

Відповідно до положень пунктів 4.1 та 4.2 Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затверджений наказом МВС України від 22.11.2012 № 1077, встановлено, що для реєстрації місця перебування особа або її законний представник разом із заявою подає, зокрема, документ, що підтверджує право на перебування в житлі, а саме: свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) договір на управління спадщиною з іншою особою або інші документи. За їх відсутності реєстрація місця перебування здійснюється за згодою власника/співвласників житла або їх уповноважених органів, наймача та членів його сім'ї.

В свою чергу, згідно зі статтею 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.

Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

При цьому зазначаємо, що підстави та порядок користування житловими приміщеннями визначено Житловим кодексом Української РСР.

Відповідно до абзацу третього пункту 3 Правил користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою НКРЕ від 26.07.1999 № 1357 (зі змінами) (далі - Правил), енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, об'єкти якого розташовані на цій території, в укладенні договору про користування електричною енергією.

Так, відповідно до положень пункту 2 Правил об'єкт споживача - житловий будинок, гараж, майстерня або інша електрифікована споруда, що належить споживачу на правах власності або користування.

Таким чином, відповідно до законодавства споживач під час укладення договору про користування електричної енергії має надати енергопостачальнику, зокрема, документ, який підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

 

Член Комісії                                        Ю.Власенко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики