Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



 

версія для друку


 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

31.03.2014                   № 1885/23/47-14

 

На № 021-14 від 05.02.2014

 

Щодо надання роз’яснень 

 

ТОВ «Проектно-конструкторське

бюро «Конкорд»

м. Дніпропетровськ

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула ваш лист від 05.02.2014 № 021-14 щодо надання роз’яснень в частині встановлення «зеленого» тарифу для малопотужних об’єктів альтернативної електроенергетики та повідомляє.

Частиною п’ятою статті 15 Закону України «Про електроенергетику» (далі – Закон) передбачено, що електрична енергія, вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, величина встановленої потужності яких не перевищує 10 кВт, придбавається енергопостачальниками, що здійснюють постачання електричної енергії за регульованим тарифом на території провадження ліцензійної діяльності, за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії такими приватними домогосподарствами. При цьому статтею 171 Закону визначені основні положення щодо встановлення «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, та відповідний коефіцієнт «зеленого» тарифу для вказаного виду електричної енергії.

Cтосовно стимулювання виробництва електричної енергії на малопотужних об’єктах, що виробляють електричну енергію з енергії вітру, зазначаємо, що положеннями статті 171 Закону закріплено значення коефіцієнту «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії вітру об'єктами електроенергетики, величина встановленої потужності яких не перевищує 600 кВт.

Разом з тим чинним законодавством у сфері енергетики не передбачені умови встановлення «зеленого» тарифу на електроенергію, вироблену з енергії вітру малопотужними об’єктами електроенергетики фізичних осіб або приватних домогосподарств, за аналогією з електроенергією, виробленою з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, величина встановленої потужності яких не перевищує 10 кВт.

Інформуємо вас, що Комісія в межах компетенції бере участь у розробці та опрацюванні законопроектів. У разі внесення на розгляд Верховної Ради України проекту закону України щодо введення коефіцієнту «зеленого» тарифу на електричну енергію, вироблену з енергії вітру малопотужними об’єктами електроенергетики фізичних осіб або приватних домогосподарств, Комісія в межах повноважень візьме участь в його опрацюванні.

 

Член Комісії                                        О.Рогозін

 

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики