Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

19.03.2014                   № 1652/26/47-14

 

ПрАО «МТС Україна»

м. Київ

 

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), розглянула лист ПрАО «МТС Україна» від 20.01.2014 № ТД-13-1314 та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж регулюються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2013 за № 236/22768 (далі - Правила).

Згідно з положеннями пунктів 1.7 – 1.7.1 Правил точка приєднання електроустановок замовника зазначається в договорі про приєднання. Точка приєднання має бути розташована на межі земельної ділянки замовника або, за згодою замовника, на території цієї земельної ділянки.

На підставі заяви замовника про приєднання електроустановки певної потужності та викопіювання із ситуаційного плану протягом двох робочих днів електропередавальна організація визначає точки забезпечення потужності з наданням замовнику технічного обґрунтування (у вигляді розрахунків, схем), виходячи зі структури мереж та навантаження у зоні можливого приєднання.

Для визначення типу приєднання (стандартне приєднання або приєднання, яке не є стандартним) за точку забезпечення потужності приймається найближча точка в існуючих (діючих) електричних мережах (кабельна лінія, повітряна лінія або трансформаторна підстанція) електропередавальної організації ступеня напруги, що відповідає ступеню напруги в точці приєднання.

У разі незгоди із запропонованими електропередавальною організацією точками забезпечення потужності замовник на підставі техніко-економічного обґрунтування може запропонувати інші варіанти можливого приєднання. При цьому вихідні дані для розробки техніко-економічного обґрунтування надаються протягом 5 робочих днів електропередавальною організацією безоплатно.

Електропередавальна організація приймає пропозиції замовника щодо точок забезпечення потужності відповідно до техніко-економічного обґрунтування або, у разі наявності відхилень техніко-економічного обґрунтування від вихідних даних, надає замовнику протягом 10 робочих днів обґрунтовану письмову відмову та офіційно повідомляє про таку відмову відокремлений підрозділ Держенергонагляду у відповідному регіоні.

Для тимчасових (сезонних) або віддалених географічно об'єктів (пересувні розважальні заклади, тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності, бурові, земснаряди, базові станції стільникового зв'язку тощо) точки приєднання можуть визначатись у діючих (вже існуючих) електричних мережах (об'єктах) власника мереж (електропередавальної організації) та мають співпадати з точками забезпечення потужності. Приєднання таких об'єктів здійснюється в установленому Правилами порядку без справляння плати за приєднання (абзац перший пункту 1.7.3 Правил).

При цьому абзацом першим пункту 1.3 Правил встановлено, що електропередавальна організація не має права відмовити в приєднанні до її мереж електроустановки замовника за умови дотримання ним вимог Правил.

Таким чином, послуга з приєднання базових станцій стільникового зв'язку має надаватись електропередавальною організацією відповідно до вимог Правил та інших нормативно-правових актів з урахуванням географічної віддаленості об'єктів (базових станцій стільникового зв'язку) замовника та критеріїв щодо належності приєднання конкретного об'єкта до відповідного типу приєднання (стандартне приєднання або приєднання, яке не є стандартним). У разі, якщо конкретний об'єкт замовника (базова станція стільникового зв'язку) підпадає під критерії стандартного приєднання, послуга з приєднання такого об'єкта має бути надана електропередавальною організацією, як послуга зі стандартного приєднання. У разі, якщо конкретний об'єкт замовника (базова станція стільникового зв'язку) не підпадає під критерії стандартного приєднання, послуга з приєднання такого об'єкта має бути надана електропередавальною організацією, як послуга із приєднання, яке не є стандартним або, за бажанням замовника, у відповідності до вимог пункту 1.7.3 Правил, як приєднання віддаленого географічно об'єкта без справляння плати за приєднання.

 

Член Комісії                                        Ю.Власенко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики