Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

07.05.2014                   № 2686/16/47-14

 

С-у Т.О.

м. Авдіївка-1,

Донецька обл.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, (далі – НКРЕ) розглянула Ваш запит на інформацію від 07.05.2014 та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Згідно з положеннями статті 1 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» (далі – Закон) місце приєднання (точка приєднання) – запроектована або існуюча межа балансової належності об'єктів системи газоспоживання замовника.

Відповідно до вимог частини 4 статті 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у технічних умовах враховується, що місце приєднання інженерних мереж замовника до магістральних чи інших інженерних мереж розташовується на межі земельної ділянки замовника або за його згодою на території такої земельної ділянки.

Пунктом 1.3 Порядку доступу та приєднання до Єдиної газотранспортної системи України, затвердженого постановою НКРЕ від 19.04.2012 № 420 (далі – Порядок доступу), визначено, що внутрішнє газопостачання – газові  мережі від місця приєднання об'єкта або земельної ділянки замовника до його газових приладів (пристроїв) включно або до системи газоспоживання третіх осіб (замовників, споживачів).

Відповідно до пункту 6.7 Порядку доступу замовник на підставі технічних умов на внутрішнє газопостачання за власний рахунок розробляє проект внутрішнього газопостачання, погоджує його у газорозподільному (газотранспортному) підприємстві (ГП (ГТП)) та в установленому порядку забезпечує будівництво (нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, технічне переоснащення) внутрішніх систем газоспоживання (газопостачання) і забезпечує введення їх в експлуатацію.

Для виконання таких робіт замовник залучає будь-які проектні та будівельно-монтажні організації.

Відповідно до пункту 6.3 Порядку для укладання договору на приєднання до газових мереж замовник подає до ГП (ГТП) відповідну заяву, до якої додає заповнений опитувальний лист, форма якого затверджується ГП (ГТП), у якому зазначаються технічні характеристики об'єкта газоспоживання (газопостачання), що має приєднатися до газових мереж ГП (ГТП). До заяви додаються копії документів, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення), або копія документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку (з графічним планом земельної ділянки). У документах щодо оформленої земельної ділянки мають бути враховані вимоги норм чинного законодавства щодо правового режиму земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів та газорозподільних мереж.

Отже, визначальним для визначення межі внутрішніх мереж є право власності (користування) земельною ділянкою, на якій будуть розташовуватися газопроводи.

Плата за будівництво внутрішніх газових мереж визначатиметься на договірних засадах відповідно до договору укладеного між замовником та виконавцем будівництва мереж.

При цьому необхідно враховувати положення пункту 6.7 Порядку, а саме, якщо внутрішня система газопостачання передбачатиме підключення третіх осіб (інших замовників, споживачів), то у такому випадку:

в опитувальному листі при поданні заяви на приєднання замовник зазначає інформацію про третіх осіб та додає їх перелік. При цьому ГП (ГТП) у технічних умовах на внутрішнє газопостачання передбачає вимоги до вузлів обліку природного газу, встановлених на межі земельної ділянки між замовником та третіми особами;

у проекті внутрішнього газопостачання передбачається встановлення вузлів обліку природного газу на межі земельної ділянки між замовником та третіми особами;

пуск газу до внутрішньої системи газопостачання замовника здійснюється після її передачі в установленому порядку у власність, господарське відання чи користування газотранспортному або газорозподільному підприємству, в газових мережах якого визначена точка забезпечення потужності для цього замовника, чи після укладення з цим газотранспортним або газорозподільним підприємством договору на експлуатацію складових Єдиної газотранспортної системи України.

Отже, для самостійного визначення будівельно-монтажної організації, а також визначення вартості будівництва внутрішніх газових мереж відповідно до договору укладеного між замовником та виконавцем будівництва мереж, замовнику необхідно отримати в установленому порядку право власності (користування) земельною ділянкою, на якій буде здійснюватись будівництво газових мереж.

Разом з тим газорозподільним підприємством буде забезпечено будівництво та введення в експлуатацію газових мереж зовнішнього газопостачання від місця забезпечення потужності до точки приєднання (до межі земельної ділянки замовника).

Окремо зазначаємо, що положеннями статті 99 Земельного Кодексу України визначено, що власники або землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати встановлення у договорі земельного сервітуту, зокрема права на прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій.

 

Член Комісії                                        Ю.Андрійчук

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики