Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

18.06.2014                   № 3536/13/47-14

 

Обслуговуючий кооператив

«Садівницьке товариство

«Бориспільський будівельник»

м. Київ

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула Ваш лист від 10.06.2014 № 7 та надає копію постанови НКРЕ «Про внесення змін до тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» від 23.05.2014 № 749, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 травня 2014 року за № 566/25343 (із змінами), яка набула чинності з 01 червня 2014.

Щодо тарифів для садових товариств

Відповідно до пункту 1.6 Тарифів населенню, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, крім гуртожитків, електроенергія відпускається за тарифом 41,94 коп. за 1 кВт·год (з ПДВ).

Відповідно до пункту 2.1.1 Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23 квітня 2012 року № 498 «Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію», яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2012 року за № 599/20912, населенню, яке розраховується з ліцензіатом за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, відпуск електричної енергії проводиться за тарифами для населення. Таким чином, тарифи на електричну енергію для Садових товариств (інших видів об’єднань співвласників) встановлені на рівні тарифів як для населення.

Відповідно до Примітки до Тарифів електрична енергія, яка витрачається в дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території, відпускається за тарифом 41,94 коп. за 1 кВт·год (з ПДВ).

Таким чином, садове товариство має бути обладнаним загальним засобом обліку електричної енергії та засобом обліку електричної енергії на технічні цілі.

Слід враховувати, що загальний засіб обліку, встановлений на межі балансової належності між постачальником електричної енергії та споживачем – садових товариств, крім електричної енергії, спожитої усіма членами Садових Товариств, враховує витрати електричної енергії в елементах мереж (нагрів елементів мереж, контактних з’єднань тощо), споживання електричної енергії на загальні потреби садових Товариств (освітлення, роботу насосів), а також безоблікове споживання електричної енергії окремими членами садових товариств.

Отже, сумарне споживання електричної енергії за показами індивідуальних лічильників (у разі їх наявності) окремих членів садових товариств завжди буде меншим від споживання, зафіксованого загальним засобом обліку.

Оскільки садове товариство має розраховуватися за загальним приладом обліку, зазначена різниця в обсягах споживання за загальним та індивідуальними приладами обліку може розподілятись між членами Садових Товариств

Таким чином, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж Садових Товариств регулюються установчими документами Садових Товариств та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між Садовим Товариством та його членами про обслуговування технологічних електричних мереж садових товариств

Враховуючи зазначене вище, вартість електричної енергії для членів Садових Товариств регулюється виключно установчими документами Садових Товариств та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між садовим товариством та його членами.

Слід зазначити, якщо між енергопостачальником та фізичною особою (власником будинку) укладено договір про користування електричною енергією, відпуск електричної енергії здійснюється відповідно до Тарифів на електричну енергію відповідної категорії населення. Разом з тим слід зазначити, що установчими документами садового товариства може бути передбачено необхідність укладання договору між власником будинку (що розраховуються за прямим договором з енергопостачальником) та садовим товариством на утримання та обслуговування технологічних електричних мереж садового товариства.

 

Додаток: на 3 арк. у 1 прим.

 

Член Комісії                                        К.Теличко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики