Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


 

Twinning «Посилення регуляторної та юридичної спроможності НКРЕ щодо регулювання енергетичного сектору»

 

З квітня 2007 року по квітень 2009 року в НКРЕ був реалізований проект Twinning «Посилення регуляторної та юридичної спроможності НКРЕ щодо регулювання енергетичного сектору».

Цей проект був першим проектом Twinning в енергетичному секторі України та першим Проектом, який було започатковано в рамках програми технічної допомоги Європейського Союзу TACIS з країнами СНД. З боку ЄС виконавцем даного Проекту виступав консорціум, що був представлений Органом регулювання електроенергетики та газу Італії (AEEG) спільно з Органоми регулювання енергетики Австрії (E-Control) та Чехії (URE).

 

Загальна мета Проекту полягала у посиленні інституційній спроможності та наданні допомоги НКРЕ у частині довгострокового розвитку та впровадження найкращої практики регулювання енергетичного сектору, сумісного з розвитком внутрішніх енергетичних ринків ЄС.

 

Конкретна ціль Проекту полягала у сприянні НКРЕ з наступних питань:

- посиленні можливостей НКРЕ у забезпеченні необхідного рівня підготовки та запровадженні основного та допоміжного законодавства, регуляторних документів та процесів прийняття рішень відповідно до розвитку внутрішніх ринків електроенергії ЄС і пов’язаних з цим вимог до органів регулювання та найкращої практики, що застосовується деякими органами регулювання на Внутрішньому енергетичному ринку ЄС;

- акумулювання адаптивних та технічних знань та навичок персоналом НКРЕ для майбутнього впровадження нової моделі Оптового ринку електроенергії.

 

Проект виконувався за шістьма основними компонентами:

Компонент 1. Підтримка посилення інституційної спроможності НКРЕ;

Компонент 2. Огляд та гармонізація енергетичного законодавства України та ЄС;

Компонент 3. Стимулююче регулювання та порівняльний аналіз ефективності (бенчмаркінг) енергорозподільчих компаній;

Компонент 4. Розробка програми регулювання якості надання послуг з енергопостачання;

Компонент 5. Підтримка щодо моніторингу Оптового ринку електроенергії;

Компонент 6. Підтримка процесу відокремлення ліцензованих видів діяльності.

 

В результаті реалізації Проекту, керівництво та співробітники НКРЕ отримали відповідні технічні знання та навички щодо регулювання електричного сектору, що дозволило розробити та запровадити систему моніторингу якості послуг з електропостачання, розробити проект нової тарифної методології на основі стимулюючого регулювання для електророзподільчих компаній. В рамках проекту був розроблений Проект Закону „Про державне регулювання енергетики України”, що містить положення, які узгоджуються з найкращою міжнародною практикою та вимогами законодавства ЄС.

 

Результати, досягнуті в рамках реалізації Проекту, були позитивно оцінені як українською, так і європейською стороною.

 

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики