Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



 

версія для друку


За яким тарифом мешканці цокольного поверху нежитлового приміщення житлового будинку мають сплачувати за використану електроенергію?

Відповідь:

Тарифи на електроенергію, що відпускається населенню, затверджені постановою НКРЕ від 23.04.2012 року № 497 (із змінами), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 за № 598/20911.

Тарифи на електроенергію для населення встановлено залежно від категорій споживачів.

Відповідно до пункту 2.1 Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 за № 599/20912, для цілей цього Порядку до категорії населення належать фізичні особи (громадяни), які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках; для потреб підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів.

Відносини між громадянами та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 №1357.

Відповідно до статті 380 Цивільного кодексу України житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання.

Статтею 382 вищезазначеного Кодексу визначено, що квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.

У Житловому кодексі Української РСР положеннями статті 4 зазначається, що до житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.

Таким чином, оплата електричної енергії, яка споживається у нежитлових приміщеннях, має здійснюватись за роздрібним тарифом для відповідного класу напруги.

Додатково слід зазначити, що у разі переведення приміщення, яке знаходиться у цоколі будинку, до житлового фонду згідно з чинним законодавством, при переукладенні договору з енергопостачальником, мешканці будуть мати право на здійснення розрахунків за спожиту електроенергію за тарифом як для населення.

13.08.2013

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики