Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



 

версія для друку


Як регулюються взаємовідносини споживачів з енергопостачальником у разі,  якщо до мереж суб’єкта господарської діяльності, що не є електропередавальною організацією, приєднані споживачі електричної енергії (населення) багатоквартирного житлового будинку, у яких відсутні взаємовідносини з енергопостачальником?

 

Відповідь:

 

Відповідно до статті 26 Закону України «Про електроенергетику» споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

 

Незалежно від форми управління багатоквартирним житловим будинком (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив, тощо), питання щодо постачання електричної енергії споживачам – власникам квартир (мешканцям) відповідних багатоквартирних житлових будинків може бути врегульоване за однією з двох можливих схем, вибраною безпосередньо самими споживачами (власниками квартир), а саме:

 

1) укладення між енергопостачальною компанією та власниками квартир (мешканцями) багатоквартирного житлового будинку договорів про користування електричною енергією згідно з Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 (із змінами) (далі – ПКЕЕН), та укладення згідно з Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – ПКЕЕ), між енергопостачальною компанією та відповідним балансоутримувачем багатоквартирного житлового будинку договору про постачання електричної енергії для електрозабезпечення технічних цілей (робота ліфтів, насосів) та освітлення дворів, східців і номерних знаків багатоквартирного житлового будинку. При цьому, балансоутримувач, з урахуванням вимог абзацу 6 пункту 3.8 ПКЕЕ має забезпечити встановлення за власний рахунок розрахункового засобу (засобів) обліку електричної енергії з метою обліку та розрахунків за електричну енергію, що споживається для електрозабезпечення технічних цілей (робота ліфтів, насосів) та освітлення дворів, східців і номерних знаків багатоквартирного житлового будинку.

 

У такому разі енергопостачальна компанія (електропередавальна організація) має право встановлювати за власний рахунок згідно з погодженою проектно-кошторисною документацією загальнобудинковий прилад обліку електричної енергії, який використовуватиметься енергопостачальною компанією як технічний прилад обліку для контролю за рівнем електроспоживання та виявлення понаднормативних втрат електричної енергії у внутрішньобудинкових електричних мережах відповідного багатоквартирного житлового будинку;

 

2) за відсутності технічної можливості проведення поквартирного обліку постачання електричної енергії для електрозабезпечення багатоквартирного житлового будинку здійснюється відповідно до вимог Розділу 12 ПКЕЕ.

За такою схемою облік електричної енергії, спожитої "населеним пунктом", здійснюється згідно із розрахунковим загальнобудинковим приладом обліку електричної енергії.

 

При цьому необхідно зауважити, що згідно з абзацом другим пункту 5 ПКЕЕН, у багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири.

 

Звертаємо увагу, що відповідно до абзацу третього пункту 3 ПКЕЕН, енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, об'єкти якого розташовані на цій території, в укладенні договору про користування електричною енергією.

 

Додатково повідомляємо, що для укладення договору про користування електричною енергією з енергопостачальником мешканцям необхідно звернутись до енергопостачальної компанії і відповідно до положень ПКЕЕН та Типового договору про користування електричною енергією, що є додатком 1 до ПКЕЕН, надати такі документи: заяву про укладення договору про користування електричною енергією; паспорт; ідентифікаційний номер; документ, що підтверджує право власності чи користування помешканням; документ, що підтверджує право на пільги (для пільгових категорій населення).

 

26.09.2013

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики