Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



 

версія для друку


Чому за відсутності централізованого гарячого водопостачання та лічильника газу збільшується розмір плати за природний газ?

 

Відповідь:


Положеннями пункту 10 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246, встановлено, що розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється, починаючи з 01.01.2007, за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності – за нормами споживання природного газу.


Норми споживання природного газу населенням, у разі відсутності газових лічильників, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.96 № 619 (далі – Норми споживання).


Норма споживання природного газу на 1 людину на місяць залежить від виду споживання природного газу та становить:

- 9,8 куб. метрів за наявності плити газової та централізованого гарячого водопостачання;

- 18,3 куб. метрів за наявності плити газової у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача;

- 23,6 куб. метрів за наявності плити газової та водонагрівача.


При цьому, відповідно до положень пункту 5 приміток до Норм споживання, у разі перерви у централізованому гарячому водопостачанні населення, норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється 18,3 куб. метра на людину на місяць. Термін відсутності гарячого водопостачання, в який не включається перерва в його постачанні у нічний час, фіксується в двосторонньому акті, що підписується теплопостачальною та газозбутовою організаціями і є підставою для перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ. За цей період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням. Газозбутова організація після закінчення півріччя надсилає абоненту перерахунок за спожитий газ в період відсутності централізованого гарячого водопостачання.

 

Якщо, наприклад, у споживача природного газу є плита газова та централізоване гаряче водопостачання, вартість спожитого природного газу на 1 людину становить: 

 

1 x 9,8 м3 x 0,7980 коп./м3= 7,82 грн за місяць, 

 

де 0,7980 коп./м3 – роздрібна ціна 1 м3 природного газу за відсутності газового лічильника, затверджена постановою НКРЕ від 13.07.2010 № 812.

 

У разі відсутності централізованого гарячого водопостачання вартість спожитого природного газу на 1 людину становить:


1 x 18,3 м3 x 0,7980 коп./м3= 14,60 грн за місяць.

 

Таким чином, збільшення розміру плати за природний газ за відсутності централізованого гарячого водопостачання відбувається у зв’язку з перерахунком населенню плати за послуги з централізованого гарячого водопостачання та природний газ на підставі пункту 5 приміток до Норм споживання.

 

08.11.2013

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики