Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

 

ЗВІТ

про базове відстеження результативності регуляторного акта

 

 

Вид та назва регуляторного акта:

Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики «Щодо визначення доходу від здійснення ліцензованої діяльності з передачі електроенергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом» (далі – Постанова).

Набрання чинності: 01.01.2013.

 

Найменування виконавця заходів з відстеження:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

 

Цілі прийняття акта:

Метою прийняття Постанови є визначення норми прибутку на базу нарахування на 2013 рік на рівні 15%, та продовження терміну фіксації базових рівнів експлуатаційних витрат до кінця 2013 року для забезпечення інвестиційної привабливості енергопостачальних компаній шляхом забезпечення відповідної окупності зроблених стратегічними інвесторами інвестицій та зближення до норми прибутку, яка враховується при встановленні тарифів для решти енергопостачальних компаній, до запровадження стимулюючих методів регулювання.

 

Строк виконання заходів з відстеження:

З 01.10.2013 по 30.10.2013 (30 календарних днів).

 

Тип відстеження:

Базове.

 

Методи одержання результатів відстеження:

Методом одержання результатів відстеження є статистичні дані, одержані шляхом аналізу звернень суб’єктів господарювання до центрального апарату НКРЕ.

 

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність регуляторного акта, були отримані:

- шляхом аналізу вхідної кореспонденції центрального апарату НКРЕ, в тому числі факсом та електронною поштою;

- шляхом проведення нарад з обговорення отриманих пропозицій та зауважень.

 

Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Після набрання чинності Постанови її результативність визначається такими кількісними показниками:

1) Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів та державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта – не змінюється, оскільки в цілому принципи розрахунку тарифів на передачу та постачання електричної енергії залишаться без змін.

2) Кількість суб’єктів, на яких поширюється дія акту.

Станом на 30.10.2013 регуляторний акт поширюється на 5 суб'єктів господарської діяльності, що здійснюють ліцензовану діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом.

3) Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання та/або фізичними особами пов’язаними з виконанням вимог акта.

Виконання вимог регуляторного акта не потребує від суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких він поширюється, не передбачених законодавством України додаткових витрат коштів і часу, пов’язаних з виконанням вимог акта.

4) Рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта – високий, оскільки відповідно до вимог статей 9, 13, 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проект постанови НКРЕ «Щодо визначення доходу від здійснення ліцензованої діяльності з передачі електроенергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом», аналіз регуляторного впливу та повідомлення про оприлюднення були розміщені на офіційному веб-сайті НКРЕ в мережі Інтернет www.nerc.gov.ua. Після прийняття постанова НКРЕ від 20.12.2012 № 1665 «Щодо визначення доходу від здійснення ліцензованої діяльності з передачі електроенергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом» була офіційно опублікована в номері 100 «Офіційного вісника України» (від 08.01.2013, ст. 4097), в номері 22 «Урядового кур’єра» (від 02.02.2013) та в системі комплексного інформаційного забезпечення «ЛІГА».

 

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Результатом впровадження постанови НКРЕ «Щодо визначення доходу від здійснення ліцензованої діяльності з передачі електроенергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом» є встановлення норми прибутку на базу нарахування на 2013 рік, яка визначена на рівні 15 %, та продовження терміну фіксації базових рівнів експлуатаційних витрат до кінця 2013 року з метою забезпечення інвестиційної привабливості енергопостачальних компаній шляхом забезпечення відповідної окупності здійснених стратегічними інвесторами інвестицій.

 

Голова Національної комісії, що здійснює

державне регулювання у сфері енергетики                                          С. Тітенко

 

19.11.2013

 

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики