Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

20.01.2012                   № 335/23/47-12

 

Щодо затвердження тарифу на відпуск електричної енергії, виробленої з використанням в якості палива біогазу

 

СТОВ «Птахофабрика «Прилуцька»

 

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула Ваш лист від 12.01.2012 № 2 щодо закупівлі електричної енергії, виробленої з використанням в якості палива біогазу, та повідомляє.

Відповідно до Закону України «Про альтернативні джерела енергії» біогаз відноситься до альтернативних джерел енергії. «Зелений» тариф встановлюється всім суб’єктам господарювання, що виробляють електроенергію з використанням альтернативних джерел енергії, перелік яких визначений Законами України «Про електроенергетику» та «Про альтернативні джерела енергії». Разом з тим Законом України «Про електроенергетику» визначені коефіцієнти для встановлення величин «зелених» тарифів лише для певних видів альтернативної енергетики. Цим Законом не передбачений розрахунок величини «зеленого» тарифу для суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію, використовуючи в якості палива біогаз.

Таким чином, тариф на відпуск електричної енергії, що виробляється на біогазовій установці, розраховується та встановлюється відповідно до Порядку розрахунку тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на ТЕЦ, ТЕС, АЕС та на установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, затвердженого постановою НКРЕ від 12.10.2005 № 896, та Процедури перегляду та затвердження тарифів для ліцензіатів з виробництва електричної та теплової енергії, затвердженою постановою НКРЕ від 12.10.2005 № 898.

Процедура видачі ліцензії на виробництво електричної енергії здійснюється у відповідності до Інструкції про порядок видачі ліцензій Національною комісією регулювання електроенергетики на здійснення окремих видів підприємницької діяльності, затвердженої постановою НКРЕ від 06.10.99 № 1305.

Після отримання ліцензії та встановлення тарифу на відпуск електричної енергії підприємство має право стати членом Оптового ринку електричної енергії України та укласти договір про купівлю-продаж електричної енергії з ДП «Енергоринок».

Зауважуємо, що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕ від 08.02.96 № 3, суб’єкт господарювання, що виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел (крім доменного та коксівного газів) на установці потужності менше 10 МВт, має право здійснювати підприємницьку діяльність без ліцензії з виробництва електричної енергії. У такому випадку суб’єкт господарювання може реалізувати електроенергію місцевій енергопостачальній компанії за договірною ціною (але не більшу за оптову ринкову ціну) чи іншому суб’єкту господарювання попередньо отримавши ліцензію з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Слід зазначити, що у разі внесення змін до Закону України «Про електроенергетику», а саме визначення величини «зеленого» тарифу для суб’єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з використанням в якості палива біогазу, Комісія розглядатиме питання щодо встановлення величини «зеленого» тарифу для зазначених суб’єктів господарювання.

 

 

Член Комісії                                        Ю.Андрійчук

 

 

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2019 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики