Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


 НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

29.02.2012                   № 1246/11/47-12

 

Редакція газети

«Все про бухгалтерський облік»

 

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), уважно розглянула інформацію, викладену у статті "Як ОСББ укладати договори на електропостачання багатоповерхівок: Поради НКРЕ" (Газета «Все про бухгалтерський облік», № 13 від 06.02.2012, ст. 21) та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до пункту 3 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1059, одними із основних завдань НКРЕ є: забезпечення проведення цінової і тарифної політики у сфері енергетики та нафтогазовому комплексі; захист прав споживачів товарів (послуг) на ринку, що перебуває у стані природної монополії, та на суміжних ринках у сферах електроенергетики, теплопостачання та нафтогазовому комплексі.

На сьогодні НКРЕ в межах своєї компетенції достатньо тісно співпрацює із громадськими організаціями та асоціаціями з різних регіонів України з метою максимального захисту прав споживачів електричної енергії, зокрема, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів.

Опублікована в Газеті «Все про бухгалтерський облік» стаття "Як ОСББ укладати договори на електропостачання багатоповерхівок: Поради НКРЕ" є підтвердженням зазначеної співпраці НКРЕ із споживачами електричної енергії.

Разом з тим інформація, викладена у вищевказаній статті, містить ряд невідповідностей, в частині тарифної політики НКРЕ та застосування тарифів.

Враховуючи вищенаведене, НКРЕ вважає за необхідне у найближчому номері Газети «Все про бухгалтерський облік» надрукувати спростування (додаються) до інформації, викладеної у статті "Як ОСББ укладати договори на електропостачання багатоповерхівок: Поради НКРЕ" (Газета «Все про бухгалтерський облік», № 13 від 06.02.2012, ст. 21).

У подальшому будь-яку інформацію, що стосується компетенції НКРЕ та планується до публікації, просимо погоджувати із НКРЕ перед опублікуванням з метою недопущення введення в оману читачів.

Додаток: на 2 арк. в 1 прим.

 

 

Член Комісії                                        К.Теличко

 

 

 

 

СПРОСТУВАННЯ ДО ІНФОРМАЦІЇ,

викладеної у статті "Як ОСББ укладати договори на електропостачання багатоповерхівок: Поради НКРЕ" (газета «Все про бухгалтерський облік», 06.02.2012, № 13, ст. 21)

 

Відповідно до абзацу другого пункту 5 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 (із змінами) (далі – ПКЕЕН), у багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири.

НКРЕ постійно звертає увагу енергопостачальних компаній, що відповідно до абзацу третього пункту 3 ПКЕЕН, енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, об'єкти якого розташовані на цій території, в укладенні договору про користування електричною енергією.

Додатково повідомляємо, що відповідно до положень пункту 10 ПКЕЕН, прилади обліку встановлюються відповідно до вимог Правил улаштування електроустановок (ПУЕ).

Прилад обліку повинен мати пломбу з відбитком повірочного клейма територіального органу Держспоживстандарту та пломбу з відбитком клейма або логотипу енергопостачальника.

У разі встановлення приладу обліку в квартирі (будинку) або іншому об'єкті споживача енергопостачальник складає акт про збереження пломб у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.

Незалежно від форми управління багатоквартирним житловим будинком (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив, житлово-експлуатаційна організація тощо), питання щодо постачання електричної енергії споживачам - власникам квартир (мешканцям) відповідних багатоквартирних житлових будинків має бути врегульоване за вибраною безпосередньо самими споживачами (власниками квартир) однією із двох можливих схем, а саме:

1) укладення між енергопостачальною компанією та власниками квартир (мешканцями) відповідного багатоквартирного житлового будинку договорів про користування електричною енергією згідно з ПКЕЕН та укладення згідно з Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – ПКЕЕ), між енергопостачальною компанією та відповідним управителем багатоквартирного житлового будинку договору про постачання електричної енергії для електрозабезпечення технічних цілей (робота ліфтів, насосів) та освітлення дворів, східців і номерних знаків багатоквартирного житлового будинку.

На сьогодні, відповідно до вимог Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.99 № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.03.99 за № 152/3445 (із змінами) (далі – Порядок), тариф на електричну енергію, яка споживається для електрозабезпечення суспільно-необхідних потреб населення в технічних цілях (робота ліфтів, насосів) та освітлення дворів, східців і номерних знаків багатоквартирних житлових будинків, встановлений на рівні тарифу для населення, яке споживає обсяг електричної енергії понад 150 (250) кВт•год на місяць (з урахуванням місцевості розташування багатоквартирних житлових будинків). Станом на дату публікації вказаний тариф становить 30,4 коп. за 1 кВт•год (без ПДВ).

У такому разі енергопостачальна компанія (електропередавальна організація) має право встановлювати за власний рахунок згідно з погодженою проектно-кошторисною документацією загальнобудинковий прилад обліку електричної енергії, який використовуватиметься енергопостачальною компанією як технічний прилад обліку для контролю за рівнем електроспоживання та виявлення понаднормативних втрат електричної енергії у внутрішньобудинкових електричних мережах відповідного багатоквартирного житлового будинку.

2) за відсутності технічної можливості проведення поквартирного обліку постачання електричної енергії для електрозабезпечення багатоквартирного житлового будинку здійснюється відповідно до вимог Розділу 12 ПКЕЕ.

У такому разі управитель має забезпечити встановлення розрахункового загальнобудинкового приладу обліку електричної енергії для розрахунків за загальний обсяг електричної енергії, спожитої "населеним пунктом".

Тариф для "населеного пункту" станом на дату публікації становить 30,4 коп. за 1 кВт•год (без ПДВ).

До відома: тариф "для юридичних осіб", як зазначено у статті "Як ОСББ укладати договори на електропостачання багатоповерхівок: Поради НКРЕ" (Газета «Все про бухгалтерський облік», № 13 від 06.02.2012, ст. 21), а саме, єдиний роздрібний тариф на електричну енергію на лютий 2012 року становить 89,62 коп. за 1 кВт•год (без ПДВ). Цей тариф не поширюється на визначені вимогами Порядку технічні цілі (робота ліфтів, насосів) та освітлення дворів, східців і номерних знаків багатоквартирних житлових будинків.

Листи НКРЕ від 21.02.2008 № 1112/11/17-08, від 21.06.2010 № 3692/11/17-10 та від 29.08.2011 № 6349/11/17-11 не містять роз'яснень щодо застосування тарифів на електричну енергію.

 

 

Начальник управління цінової

політики в електроенергетиці                                       О.Осадча

 

Начальник управління роздрібного

ринку електричної енергії                                             І.Городиський

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2019 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики