Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

15.05.2012                   № 2995/09/47-12

 

ОСББ "Гарний дім"

49054, м. Дніпропетровськ,

вул. Благоєва, 7

 

Чиж-к К.В.

49126, м. Дніпропетровськ

 

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула Ваше звернення від 18.04.2012 щодо тарифу на електроенергію, яка використовується для роботи насосної станції водопостачання та в межах компетенції повідомляє.

До 01.05.2012 тарифи на відпуск електроенергії населенню для різних індивідуальних побутових потреб встановлював Порядок застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам (далі – Порядок), затверджений постановою НКРЕ від 10.03.1999 № 309.

Так, зазначеною постановою НКРЕ передбачено, що споживачі, які розраховуються з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим лічильником за електроенергію, яка споживається населенням для різних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках, для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач, освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів, човнів, а також установи виконання покарань і лікувально-трудові профілакторії, слідчі ізолятори, відносяться до категорії «населений пункт». Споживачі, які мають індивідуальні розрахункові лічильники та прямі договори з енергопостачальною організацією, відносяться до категорії «населення».

Таким чином, якщо ОСББ (інші види об’єднань співвласників) розраховуються з енергопостачальною компанію за загальним розрахунковим лічильником, воно відноситься до категорії «населений пункт». За наявності технічної можливості проведення поквартирного обліку, мешканці ОСББ повинні мати прямі договори на користування електричною енергією з енергопостачальною компанією і відповідно відносяться до категорії «населення».

Слід зазначити, що тарифи на електричну енергію для населення є блочними та диференціюються за обсягом споживання до 150 (250) кВт∙год на місяць (застосовується тариф І блоку) та понад 150 (250) кВт∙год на місяць (застосовується тариф ІІ блоку). При цьому для категорії «населений пункт» застосовуються тарифи на електричну енергію як для «населення» на рівні тарифу ІІ блоку, оскільки обсяги споживання електричної енергії «населеними пунктами» значно перевищують 150 (250) кВт∙год на місяць.

Отже, ОСББ як «населений пункт» також розраховуються за електричну енергію за тарифами як для «населення».

Варто додати, що згідно з постановою НКРЕ від 03.10.1999 № 309, розрахунки за електричну енергію, що витрачається «населеними пунктами» (ОСББ, ЖБК, ЖБТ) на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, провадяться за тарифом, що дорівнює рівню тарифу для ІІ блоку категорії «населення», оскільки обсяги споживання електричної енергії на зазначені цілі значно перевищують 150 (250) кВт∙год на місяць.

Проте Комісією на відкритому засіданні 23.04.2012 було прийнято постанови № 496 "Про визнання постанови НКРЕ від 10.03.99 № 309 такою, що втратила чинність", № 497 "Про встановлення тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню", № 498 "Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію". Зазначені постанови НКРЕ набрали чинності з 01 травня 2012 року.

Відповідно до пункту 2.1.1. Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498, населенню, яке розраховується з ліцензіатом за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, відпуск електричної енергії проводиться за тарифами для населення, тобто на рівні тарифу ІІ блоку, оскільки обсяги споживання електричної енергії зазначеною категорією населення значно перевищують 150 (250) кВт∙год на місяць.

Разом з тим, згідно з Приміткою до Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, затверджених постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 497, електрична енергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, відпускається за тарифом 30,4 коп. за 1 кВт∙год (без ПДВ).

 

 

Член Комісії                                        К.Теличко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики