Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

16.01.2013                   № 436/26/47-13

 

На № 162 від 17.12.2012

 

Щодо надання роз'яснень

 

МОК СТ «Ольвія»

м. Очаків, Миколаївська обл.

 

ПАТ «Миколаївобленерго»

 

Сектор НКРЕ у Миколаївській області

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), розглянула лист МОК СТ «Ольвія» від 17.12.2012 № 162 щодо надання роз’яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – Правила).

Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення) (абзац другий пункту 1.1 Правил).

Положеннями пункту 1.2 Правил встановлено, що технологічні витрати електричної енергії на передачу електричної енергії електричними мережами (технологічні витрати електричної енергії) – це сума втрат електричної енергії в елементах мереж, витрат електричної енергії на власні потреби підстанцій та витрат електричної енергії на плавлення ожеледі; засоби обліку – це засоби вимірювальної техніки, у тому числі лічильники, трансформатори струму та напруги, кола обліку, які використовуються для визначення обсягу електричної енергії та величини споживання електричної потужності; точка вимірювання – це місце встановлення розрахункового засобу обліку в певній точці електричної мережі з метою вимірювання обсягу перетікань електричної енергії та рівня електричної потужності; точка обліку – це межа балансової належності, на якій за допомогою засобів обліку або розрахунковим шляхом визначаються та обліковуються значення обсягів споживання/передачі електричної енергії та величини споживання/транзиту електричної потужності за певний період.

Відповідно до пункту 6.25 Правил у разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі розподілу балансової належності електромереж значення обсягу електричної енергії, визначеного за показами такого засобу обліку, приводиться до відповідної межі балансової належності електромереж, а саме, втрати електричної енергії на ділянці мережі від точки обліку до точки вимірювання відносяться на рахунок організації, на балансі якої перебуває зазначена ділянка мережі.

Порядок визначення (розрахунковим шляхом) технологічних втрат електричної енергії в мережах на ділянці від місця встановлення розрахункових засобів обліку до межі балансової належності зазначається в договорі.

Згідно з положеннями пункту 6.27 Правил розрахунок обсягу технологічних втрат електричної енергії в мережах споживача (основного споживача) здійснюється відповідно до методичних рекомендацій, затверджених центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці.

Отже, обсяг технологічних втрат електричної енергії на ділянці мережі від точки обліку до точки вимірювання має визначатися відповідно до Методики визначення технологічних витрат електричної енергії в трансформаторах і лініях електропередавання, затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 22.09.2011 № 532 (далі – Методика).

При цьому, необхідно зауважити, що Методикою не передбачено визначення технологічних втрат електричної енергії в засобах обліку споживача.

Разом з тим звертаємо увагу ПАТ «Миколаївобленерго», що в нормативній характеристиці технологічних витрат електроенергії ПАТ «Миколаївобленерго» на II квартал 2012 року та на I квартал 2013 року в структурі витрат електричної енергії (розділі інші умовно-постійні) враховані витрати електричної енергії в лічильниках споживачів в обсязі 12300,5 тис. кВт∙год та в трансформаторах струму класу напруги 0,4 кВ в обсязі 339,8 тис. кВт∙год. Зазначені обсяги електричної енергії увійшли у розрахунок нормативу витрат електричної енергії на II-му класі напруги та через економічні коефіцієнти в структурі тарифу ПАТ «Миколаївобленерго» відшкодовуються споживачами Миколаївської області.

Таким чином, ПАТ «Миколаївобленерго» при визначенні обсягу технологічних втрат електричної енергії в мережах споживача не має права включати втрати в засобах обліку споживача.

 

Член Комісії                                        Ю.Власенко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики