Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

27.05.2013                   № 3496/26/47-13

 

СТ «Сулимівське-3»

м. Київ

 

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), розглянула лист СТ «Сулимівське-3» від 13.05.2013 № 13/5 та повідомляє, що відповідь на зазначені у листі питання була надана, в межах своєї компетенції, листом від 26.03.2013 № 2086/26/47-13.

Частиною другою статті 275 Господарського кодексу України встановлено, що відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Звертаємо увагу, що діяльність з передачі та постачання електричної енергії в Україні здійснюється за умови отримання відповідної ліцензії (частина перша статті 13 Закону України «Про електроенергетику»).

СТ «Сулимівське-3» не має ліцензії на провадження діяльності з передачі та постачання електричної енергії, а тому відповідно не має права постачати електричну енергію споживачам, в тому числі споживачам на території населеного пункту, електроустановки яких приєднані до мереж населеного пункту.

Тому, відповідно до положень пункту 12.5 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі - ПКЕЕ), у разі виходу із складу населеного пункту або прийняття відповідного рішення органом управління населеного пункту споживач населеного пункту або фізична особа, електроустановки якої приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту (далі - споживач на території населеного пункту), для користування електричною енергією має право:

змінити у встановленому порядку схему електропостачання та приєднати належну йому електроустановку до електричних мереж електропередавальної організації;

укласти тристоронній договір про користування електричною енергією на території населеного пункту з постачальником електричної енергії та населеним пунктом на основі типового договору (додаток 5 до ПКЕЕ) та договір про користування електричною енергією відповідно до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 (із змінами).

Згідно з положеннями пункту 12.6 ПКЕЕ точка продажу електричної енергії споживачу на території населеного пункту збігається з точкою продажу електричної енергії населеному пункту. Відносини постачальника електричної енергії та населеного пункту із споживачем на території населеного пункту регулюються законодавством України, у тому числі нормами цих Правил.

Договір про користування електричною енергією на території населеного пункту може бути укладений у разі виконання таких умов:

1) особа, яка має намір набути статус споживача на території населеного пункту, та населений пункт не мають боргів за електричну енергію перед населеним пунктом та постачальником електричної енергії відповідно;

2) технічний стан розрахункового засобу обліку, яким обладнана електроустановка особи, яка має намір набути статусу споживача на території населеного пункту, відповідає вимогам нормативно-технічних документів;

3) особою, яка має намір набути статус споживача на території населеного пункту, створені технічні можливості щодо забезпечення безперешкодного доступу представників постачальника електричної енергії, підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку.

У разі зміни власником об’єкта, що знаходиться на території населеного пункту, схеми електропостачання та приєднання його електроустановки безпосередньо до електричних мереж електропередавальної організації, такий власник має укласти договір про користування електричною енергією відповідно до Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357. При цьому наявність договірних відносин між населеним пунктом та вищезазначеним власником щодо електрозабезпечення чинним законодавством не передбачено.

Таким чином, питання, порушене в листі СТ «Сулимівське-3», має вирішуватися шляхом укладення тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту з постачальником електричної енергії та населеним пунктом, після виконання гр. Вор-ною О.В. умов, визначених пунктом 12.6 ПКЕЕ, або шляхом зміни споживачем населеного пункту схеми електропостачання та приєднання належної йому електроустановки до електричних мереж електропередавальної організації.

 

З повагою

Член Комісії                                        Ю.Власенко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2019 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики