Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

29.01.2013                   № 777/13/47-13

 

 

ПАТ «Черкасиобленерго»

 

Ліцензіати з постачання

електричної енергії за регульованим тарифом

 

Територіальні підрозділи НКРЕ

 

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула лист ПАТ «Черкасиобленерго» від 19.12.2012 № 7592/03-01-03-02 щодо тарифів на електричну енергію для мешканців службових квартир та повідомляє.

Тарифи на електричну енергію для населення встановлюються відповідно до постанови НКРЕ від 23.04.2012 № 497 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».

Відповідно до Порядку застосування тарифів на електроенергію (далі - Порядок), затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498, визначено, що до категорії населення відносяться фізичні особи (громадяни), які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках; для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів.

До побутових потреб належать витрати електроенергії на ведення домашнього господарства, зокрема приготування їжі, опалення, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.

Відносини між громадянами (населенням) та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення {далі - ПКЕЕН), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 1357.

Відносини між юридичними особами, фізичними особами (крім населення) та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергіє (далі - ПКЕЕ), затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.1996 № 28.

Споживачі електричної енергії (крім населення) здійснюють розрахунки за електричну енергію за єдиними роздрібними тарифами, які формуються відповідно до Порядку розрахунку єдиних роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів, крім населення, населених пунктів та зовнішнього освітлення, на території України, затвердженого постановою НКРЕ від 26.08.2005 № 707.

Таким чином, якщо в будинку (квартирі), що знаходиться у власності юридичної особи або фізичної особи (крім населення), на законних підставах мешкає фізична особа (споживач електричної енергії, який відноситься до категорії населення) та використовує електричну енергію на підставі договору про користування електричної енергії (між фізичною особою та енергопостачальником) виключно на побутові потреби, то в цьому випадку має застосуватися тариф на електричну енергію для населення.

У випадку використання електричної енергії юридичною особою або фізичною особою (крім населення) у т.ч. в будинках (квартирах) відносини із енергопостачальникам мають регулюватися ПКЕЕ із застосуванням єдиних роздрібних тарифів.

 

Член Комісії                                        К.Теличко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики