Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ПОСТАНОВА

05.12.2013                   № 1544

Київ

 

Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ „АЙ-ПАУЕР” у видачі ліцензії з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на засіданні Комісії, яке проводилось у формі відкритого слухання, 05 грудня 2013 року розглянула питання про видачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ „АЙ-ПАУЕР” ліцензії з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

На підставі поданих заявником документів Комісією встановлено таке.

Відповідно до статті 10 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” (далі – Закон) суб'єкт господарювання, який має намір провадити певний вид господарської діяльності, що ліцензується, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до відповідного органу ліцензування із заявою встановленого зразка про видачу ліцензії. Для окремих видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, до заяви про видачу ліцензії також додаються документи, вичерпний перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Перелік документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії на виробництво теплової енергії, визначено пунктом 40 Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 № 756.

Статтею 8 Закону визначено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов.

При цьому, відповідно до абзацу третього частини третьої статті 11 Закону, підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії є невідповідність заявника згідно з поданими документами ліцензійним умовам, встановленим для виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про видачу ліцензії.

Відповідно до пункту 2.1 Умов та Правил (ліцензійних умов) провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії (далі – Ліцензійні умови), затверджених постановою НКРЕ від 26.04.2006 № 540 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 17 травня 2006 р. за № 574/12448, провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії можливо при наявності джерел теплової енергії (теплоелектроцентралі, установки з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел) у власності або користуванні ліцензіата.

На підтвердження права власності або користування на джерела теплової енергії (виробничі об'єкти) Товариством надано копії Договору оренди від 02/09/2013 № 02/09/13 та Акта приймання-передачі в оренду нежитлового приміщення, за Договором оренди № 02/09/13 від 02/09/2013 р.

Разом з тим, Товариством також було надано копію Акта приймання-передачі (повернення) з оренди нежитлового приміщення за Договором оренди № 02/09/13 від 02/09/2013 р., підписаного усіма сторонами договору без дати підписання. Таким чином, Товариством не підтверджено право користування цим нежитловим приміщенням.

Крім того, відповідно до положень статті 17 Закону України «Про теплопостачання» до повноважень НКРЕ у сфері теплопостачання належить ліцензування господарської діяльності, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

При цьому, відповідно до пункту 1.2 паспорта котла, наданого Товариством, котел АОТ – 50 призначений для роботи на твердому паливі у відповідності з ДСТУ 3472 (антрацит, кам’яне та буре вугілля).

Зазначені джерела енергії не належать до нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

Таким чином, розглянувши подані ТОВ „АЙ-ПАУЕР” документи, Комісія дійшла до висновку про відсутність у власності або користуванні заявника джерел теплової енергії (теплоелектроцентралі, установки з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел), що вказує на невідповідність заявника пункту 2.1 Ліцензійних умов.

У зв'язку з вищезазначеним, відповідно до абзацу третього частини третьої статті 11 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 „Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики” та Умов та Правил (ліцензійних умов) провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, затверджених постановою НКРЕ від 26.04.2006 № 540, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ „АЙ-ПАУЕР” (код ЄДРПОУ 38869849, м. Київ, вул. Павлівська, буд. 22, офіс 12/1) у видачі ліцензії на право провадження діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії у зв'язку з невідповідністю заявника згідно з поданими документами Ліцензійним умовам, встановленим для виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про видачу ліцензії.

 

Голова Комісії                                     С.Тітенко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики