Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



 

версія для друку


За яким тарифом відпускається електроенергія садовим товариствам?

 

Відповідь:

 

З урахуванням положень Закону України «Про громадські об’єднання» садове товариство визначається як добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів.

 

Правила користування електричною енергією затверджені постановою НКРЕ від 31.07.1996 № 28 (зі змінами) (далі – ПКЕЕ). Ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії). Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб (крім населення).

 

При цьому, садове товариство (далі – СТ) як юридична особа укладає договір про постачання електричної енергії з енергопостачальником та сплачує за електричну енергію, спожиту членами СТ за показами загального розрахункового приладу обліку. Тобто електрична енергія продається юридичною особою – постачальником електричної енергії іншій юридичній особі – садовому товариству на межі балансової належності електричних мереж зазначених суб'єктів взаємовідносин.

 

Відповідно до пункту 2.1.1 Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 за № 599/20912, населенню, яке розраховується з ліцензіатом за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, відпуск електричної енергії проводиться за тарифами для населення.

 

Відповідно до пункту 1.6 Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню (далі – Тарифи на електроенергію), затверджених постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 497 (зі змінами), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 за № 598/20911, населенню, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи, крім гуртожитків, електроенергія відпускається за тарифом 36,48 коп. за 1 кВт·год (з ПДВ).

 

Відпуск електроенергії СТ, що розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим лічильником за електроенергію, яка споживається населенням для власних побутових потреб, здійснюється відповідно до пункту 1.6 Тарифів на електроенергію.

 

Відповідно до Примітки Тарифів на електроенергію, електрична енергія, яка витрачається в дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території, відпускається за тарифом 36,48 коп. за 1 кВт·год (з ПДВ).

 

Також слід зазначити, СТ має бути обладнане загальним засобом обліку електричної енергії та засобом обліку електричної енергії на технічні цілі.

 

Таким чином, слід враховувати, що загальний засіб обліку, встановлений на межі балансової належності між постачальником електричної енергії та споживачем – СТ, крім електричної енергії, спожитої усіма членами СТ, враховує витрати електричної енергії в елементах мереж (нагрів елементів мереж, контактних з'єднань тощо), споживання електричної енергії на загальні потреби СТ (освітлення, роботу насосів), а також безоблікове споживання електричної енергії окремими членами СТ.

 

Отже, сумарне споживання електричної енергії за показами індивідуальних лічильників (у разі їх наявності) окремих членів СТ завжди буде меншим від споживання, зафіксованого загальним засобом обліку.

 

Оскільки СТ має розраховуватися за загальним приладом обліку, зазначена різниця у обсягах споживання за загальним та індивідуальними приладами обліку може розподілятись між членами СТ.

 

Таким чином, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж СТ регулюються установчими документами СТ та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між членами СТ та СТ про обслуговування технологічних електричних мереж СТ.

 

За умови наявності окремих приладів обліку споживання електроенергії у будинках СТ та наявності договорів на користування електричною енергією з енергопостачальною компанією, оплата спожитої електроенергії цими членами СТ здійснюється безпосередньо з енергопостачальною компанією відповідно до пунктів 1.1–1.4 Тарифів на електроенергію.

 

Враховуючи вищезазначене, вартість електричної енергії для членів СТ регулюється виключно установчими документами СТ та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між членами СТ та садовим товариством.

 

17.12.2013

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2019 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики