Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



 

версія для друку


Чи можуть застосовуватися тарифи на електричну енергію, диференційовані за періодами часу, для релігійних організацій?

 

Відповідь:

 

Указом Президента України від 22.06.1994 № 322 «Про надання пільг релігійним організаціям» встановлено,  що стягнення з релігійних організацій плати за електричну енергію, що відпускається їм на комунально-побутові потреби, здійснюється за тарифами, передбаченими для міського населення.

 

На виконання зазначеного Указу Президента України прийнято постанову Національної комісії регулювання електроенергетики України від 11.03.2010 № 218 «Про затвердження тарифів на електричну енергію для дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія», релігійних організацій та міського електричного транспорту», якою встановлено, що відпуск електричної енергії на комунально-побутові потреби релігійним організаціям, проводиться за тарифом 30,4 коп. за 1 кВт·год (без ПДВ).

 

Відповідно до пункту 2.3 Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498 (далі – Порядок), за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами для населення та тарифними коефіцієнтами.

 

Відповідно до пункту 2.1 Порядку до категорії населення відносяться фізичні особи (громадяни), які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках; для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів.

 

Відповідно до пункту 3 Порядку установи виконання покарань, лікувально-трудові профілакторії, слідчі ізолятори у частині споживання електроенергії на комунально-побутові потреби відносяться до споживачів, прирівняних до населення.

 

Таким чином, релігійні організації не відносяться до категорії населення та споживачів, прирівняних до населення, у зв’язку з чим вони не можуть розраховуватися за електричну енергію, спожиту на комунально-побутові потреби, за тарифами диференційованими за періодами часу із застосуванням тарифних коефіцієнтів, згідно з Порядком.

 

Одночасно зазначаємо, що відповідно до пункту 1 постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 20.12.2001 № 1241 «Про тарифи, диференційовані за періодами часу», енергопостачальні компанії, які визначають роздрібні тарифи на електричну енергію для споживачів згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, для розрахунків із споживачами I та II класів напруги формують тарифи, диференційовані за періодами часу, виходячи із рівня роздрібних тарифів на електричну енергію, встановлених для відповідних класів споживачів.

 

Ставка тарифу для кожного періоду часу визначається шляхом множення встановленого роздрібного тарифу для споживачів відповідного класу на тарифний коефіцієнт.

 

Таким чином, тарифні коефіцієнти, які встановлені постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 20.12.2001 № 1241, застосовуються тільки до роздрібних тарифів на електричну енергію, які встановлені для відповідних класів споживачів.

 

14.02.2014

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики