Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

16.01.2014                   № 276/26/47-14

 

На № 8484 від 04.12.2013

 

ТОВ «Астеліт»

м. Київ

 

Електропередавальні організації

(за списком)

 

Територіальні підрозділи НКРЕ

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула ваш лист від 04.12.2013 № 8484 та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно з частиною дев’ятою статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

Відносини, що виникають в процесі купівлі-продажу електричної енергії між постачальниками електричної енергії та споживачами, регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28 (зі змінами) (далі - ПКЕЕ).

Договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін (пункт 5.1 ПКЕЕ).

Пунктом 5.4 ПКЕЕ визначено вичерпний перелік документів, які має надати заявник енергопостачальнику для укладення договору про постачання електричної енергії.

Зокрема, для укладення договору про постачання електричної енергії заявник має надати енергопостачальнику копію акта допуску про підключення електроустановки та у визначених законодавством випадках - сертифіката відповідності, що видається Держархбудінспекцією та її територіальними органами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 923 «Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» (із змінами) (для новозбудованих та реконструйованих електроустановок).

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» постанова Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 923 «Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів» втратила чинність.

Враховуючи наведене, якщо об’єкт заявника введений в експлуатацію після набрання чинності Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів», для укладення договору про постачання електричної енергії заявник має надати енергопостачальнику документи, передбачені цими нормативно-правовими актами.

При цьому, якщо об’єкт заявника введений в експлуатацію раніше, для укладення договору про постачання електричної енергії заявник має надати енергопостачальнику документ, який підтверджує введення об’єкта в експлуатацію згідно із законодавством, яке було чинне на момент введення такого об’єкта в експлуатацію.

Таким чином, НКРЕ звертає увагу енергокомпаній на те, що акти законодавства не мають зворотної дії в часі та на необхідність дотримання вимог законодавства у взаємовідносинах із споживачами та заявниками.

 

Член Комісії                                        Ю.Власенко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики