Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

22.01.2014                   № 431/13/47-14

 

Щодо надання відповіді

 

Голові Центральної Ради

Незалежної галузевої професійної

спілки енергетиків України

Погорілому В.В.

 

Шановний Валерію Валентиновичу!

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула Ваше звернення від 26.12.2013 № 01-59 щодо формування фонду оплати праці для працівників енергопостачальних компаній та у межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до наданих законодавством повноважень НКРЕ здійснює регулювання цін (тарифів) на товари (послуги) суб'єктів природних монополій у паливно-енергетичному комплексі України, керуючись принципами регулювання, визначеними чинним законодавством, основним з яких є принцип балансу економічних інтересів виробників і споживачів їх товарів та послуг, а також принцип забезпечення повного відшкодування споживачем економічно обґрунтованих витрат на виробництво, передачу та постачання електричної енергії.

Система цінового регулювання передбачає контроль за ціноутворенням на кожному етапі формування тарифів на електроенергію – на етапах виробництва, передачі та постачання електричної енергії.

НКРЕ встановлює тарифи, зокрема на передачу електричної енергії місцевими (локальними) мережами, та тарифи на постачання електричної енергії за регульованим трифом.

Складовою структури тарифів на передачу та постачання електроенергії енергопостачальних компаній (ліцензіатів) є стаття витрат «Витрати на оплату праці», яка разом з відрахуваннями на соціальні заходи складає 60,5% від загальних витрат компанії. Її ріст неодмінно викликає підвищення тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та на постачання електроенергії за регульованим тарифом для споживачів.

НКРЕ розділяє занепокоєння Центральної Ради Незалежної галузевої професійної спілки енергетиків України та розуміє важливість отримання гідної заробітної плати працівниками, в тому числі і працівниками електроенергетичної галузі.

Проте відповідно до пункту 8 розділу 7 «Рішення з окремих питань» витягу з протоколу № 60 засідання Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року на НКРЕ покладено завдання вжити дієві заходи, спрямовані на недопущення підвищення цін і тарифів суб’єктів природних монополій у 2013 та 2014 роках.

Крім того, відповідно до положень Меморандуму про порозуміння між Кабінетом Міністрів України та підприємствами гірничо-металургійного комплексу України від 14 червня 2013 року Кабінет Міністрів України зобов’язується, зокрема рекомендувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, не допускати до завершення дії Меморандуму сукупного підвищення тарифів на електроенергію для потреб підприємств гірничо-металургійного комплексу понад 5 відсотків рівня, встановленого на 1 квітня 2013 року.

Одночасно звертаємо увагу, що на сьогодні проект Прогнозного балансу електроенергії, палива та витрат генеруючих компаній ТЕС на 2014 рік, що затверджується Міненерговугілля, знаходиться на стадії остаточного обговорення та не передбачає зростання оптової ринкової ціни на електроенергію у 2014 році.

Також на цей час відсутня статистична інформація щодо середньомісячної заробітної плати штатного працівника, задіяного у промисловості в розрізі регіонів України у грудні 2013 року, що унеможливлює здійснити аналіз витрат на оплату праці енергопостачальним компаніям, розрахованих відповідно до Механізму визначення фонду оплати праці ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електроенергії за регульованим тарифом, затвердженого постановою НКРЕ від 15.11.2007 № 1553 (далі – Механізм).

Таким чином, питання про внесення змін до Механізму з метою підвищення витрат на оплату праці енергопостачальним компаніям може бути розглянуто після здійснення аналізу витрат на оплату праці з урахуванням статистичних даних щодо середньомісячної заробітної плати штатного працівника, задіяного у промисловості в розрізі регіонів України у грудні 2013 року, та беручи до уваги завдання та рішення Кабінету Міністрів України.

 

З повагою

Член Комісії                                        К.Теличко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики