Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

06.02.2014                   № 807/23/47-14

 

Щодо надання інформації

 

Ш-у В.О.

ххххх@ukr.net

Шановний Ш-о В.О.!

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, розглянула Ваш запит на інформацію від 03.02.2014 щодо встановлення «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств та повідомляє.

Відповідно до частини п’ятої статті 15 Закону України «Про електроенергетику» (далі – Закон) електрична енергія, вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, величина встановленої потужності яких не перевищує 10 кВт, придбавається енергопостачальниками, що здійснюють постачання електричної енергії за регульованим тарифом на території провадження ліцензійної діяльності, за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії такими приватними домогосподарствами. Згідно з частиною восьмою статті 171 Закону «зелений» тариф для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, визначеного із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації), помноженого на коефіцієнт «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання для приватних домогосподарств. При цьому коефіцієнт «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання, для приватних домогосподарств визначено на рівні 3,7.

НКРЕ прийнято постанову від 16.01.2014 № 28 «Про встановлення «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств», яку направлено на реєстрацію до Міністерства юстиції України. Так, відповідно до пункту 1 цієї постанови «зелений» тариф для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики, які вмонтовані (встановлені) на дахах та/або фасадах будинків, будівель та споруд, величина встановленої потужності яких не перевищує 10 кВт та введених в експлуатацію з 01 квітня 2013 року по 31 грудня 2014 року встановлюється на рівні 389,34 коп/кВт∙год (без ПДВ).

На виконання частини п’ятої статті 15 Закону з метою нормативного врегулювання процедури продажу електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, Комісією розроблено Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, а також проект змін до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357. Проекти цих документів, опубліковані 24.09.2013 на веб-cайті НКРЕ www.nerc.gov.ua, будуть прийняті та наберуть чинності після проходження передбаченої законодавством процедури державної реєстрації.

Згідно з пунктом 41 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357, споживач електричної енергії має право на підключення до електричної мережі у разі виконання правил користування електричною енергією. Відповідно до Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, підключення до електричних мереж електропередавальної організації здійснюється на підставі заяви протягом 5 днів, якщо підключення не потребує припинення електропостачання інших споживачів, або 10 днів, якщо підключення потребує припинення електропостачання інших споживачів, після введення в експлуатацію об'єкта замовника в порядку, встановленому законодавством у сфері містобудування.

Інформація щодо суб'єктів господарювання, які мають право здійснювати встановлення генеруючого обладнання приватного домогосподарства, у Комісії відсутня.

 

Член Комісії                                        О.Рогозін

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики