Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


Якщо у власності фізичної особи перебуває трансформаторна підстанція, чи можна відчужити на користь іншої фізичної особи частину своєї потужності з подальшим приєднанням електроустановок цієї фізичної особи до електромереж та укласти договір про постачання електричної енергії з енергопостачальником?

 

Відповідь:

 

Статтею 1 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що приєднання електроустановки (далі – приєднання) – це надання електропередавальною організацією послуги замовнику зі створення технічної можливості для передачі (прийняття) в місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації (у тому числі новозбудованих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.

 

При цьому, стандартне приєднання – приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності, у т.ч. перший ступінь - до 16 кВт включно;

електропередавальна організація – це суб'єкт господарювання, який здійснює підприємницьку діяльність з передачі електричної енергії відповідно до ліцензії НКРЕ.

 

Водночас, відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім коґенераційних установок) до електричних мереж, регулюються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32.

 

Відповідно до законодавства України для отримання послуги з приєднання (можливо лише до мереж електропередавальної організації!) замовник повинен звернутися безпосередньо до електропередавальної організації, що має ліцензію.

 

Таким чином, приєднання електроустановок замовника до електричних мереж приватної особи не передбачено нормами законодавства України.

 

26.09.2013

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики