Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


 НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

18.05.2012                   № 3095/11/47-12

 

На № 30-03-21/173 від 26.03.2012

 

Щодо надання роз'яснень

 

Відділ НКРЕ у

Дніпропетровській області

 

49000, м. Дніпропетровськ, вул. Московська, 17А

 

Територіальним підрозділам НКРЕ

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), розглянула лист Відділу НКРЕ у Дніпропетровській області від 26.03.2012 № 30-03-21/173 щодо надання роз'яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до пункту 6.29 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 № 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 за № 417/1442 (із змінами) (далі – ПКЕЕ), електропередавальні організації, які використовують технологічні електричні мережі інших власників електричних мереж, сплачують останнім плату за спільне використання технологічних електричних мереж, яка визначається відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за № 732/15423 (далі – Методика).

Згідно з положеннями пункту 2.5 Методики, кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання з обґрунтуванням щодо кожної статті витрат та розрахунок плати за спільне використання технологічних електричних мереж подаються власником мереж щороку на погодження до відповідного територіального представництва НКРЕ.

У разі обґрунтованих змін статей витрат на утримання мереж спільного використання, що відбулися протягом календарного року, власник мереж зобов'язаний погодити новий кошторис.

Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання та/або зміни до нього подаються до відповідного територіального представництва НКРЕ та розглядаються останнім протягом 30 календарних днів.

Погоджений територіальним представництвом НКРЕ кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання та/або зміни до нього надаються власником мереж електропередавальній організації не пізніше ніж за 2 місяці до закінчення поточного календарного року.

Узгоджений з територіальним представництвом НКРЕ кошторис витрат є додатком до договору про спільне використання технологічних електричних мереж, укладеного згідно з ПКЕЕ.

Таким чином, власник мереж має подати на погодження до відповідного територіального підрозділу НКРЕ кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання з обґрунтуванням щодо кожної статті витрат та розрахунок плати за спільне використання технологічних електричних мереж не пізніше 1 жовтня поточного календарного року. Так, у відповідного територіального підрозділу НКРЕ буде 30 календарних днів для розгляду та узгодження кошторису витрат, а у власника мереж залишиться час для того, щоб надати його електропередавальній організації не пізніше ніж за 2 місяці до закінчення поточного календарного року.

Додатково звертаємо увагу, що у зв'язку з наявністю відповідних судових рішень судів різних інстанцій щодо обґрунтованості дій територіальних підрозділів НКРЕ при неузгодженні кошторисів витрат у разі надання останніх власниками мереж на узгодження з порушенням термінів, визначених вимогами пункту 2.5 Методики, НКРЕ рекомендує розглядати та узгоджувати лише ті кошториси витрат, які подані власниками витрат у терміни, передбачені вимогами пункту 2.5 Методики.

 

 

Член Комісії                                        Ю.Власенко

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики