Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

25.07.2013                   № 5141/16/47-13

 

 

К-ц Г.Й.

м. Донецьк

 

Шановна Г.Й.!

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, (далі – НКРЕ) розглянула Ваше звернення від 25.06.2013 щодо надання роз’яснень, та в межах компетенції повідомляє наступне.

Згідно з вимогами статті 1 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» (далі – Закон) приєднання – надання газотранспортним (ГТП) або газорозподільним підприємством (ГП) послуги замовнику з виконання організаційних і технічних заходів, спрямованих на створення можливості здійснення транспортування або розподілу необхідного обсягу природного газу до місця приєднання об'єкта замовника з дотриманням показників якості та надійності.

Частиною третьою статті 72 Закону встановлено, що кошти, отримані як плата за приєднання, та кошти, отримані від замовника як поворотна фінансова допомога, обліковуються окремо і використовуються газотранспортними та газорозподільними підприємствами виключно для будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення) газових мереж, необхідних для створення можливості приєднання об'єктів газоспоживання (газопостачання) замовників.

Законом чітко визначено ГП (ГТП) як виконавців послуг з приєднання об’єктів замовників та розпорядників коштів отриманих як плата за приєднання.

Разом з тим, відповідно до пункту 6.11 Порядку доступу та приєднання до Єдиної газотранспортної системи України, затвердженого постановою НКРЕ від 19.04.2012 № 420, (далі – Порядок) при виконанні робіт з приєднання ГП (ГТП) має право залучати третіх осіб на умовах договору підряду.

Таким чином, законодавством чітко визначено, що залучення третіх осіб на умовах договору підряду для реалізації приєднання здійснюється виключно ГП (ГТП) як виконавцем приєднання та розпорядником коштів отриманих як плата за приєднання.

Звертаємо Вашу увагу, що норми Закону, Порядку та Порядку розрахунку плати за приєднання об’єктів замовників до газових мереж, затвердженого постановою НКРЕ від 31.01.2013 № 77, не поширюється на відносини, пов'язані з приєднанням замовників до газових мереж або об'єктів, які не є складовими Єдиної газотранспортної системи України.

При цьому, згідно з положеннями пункту 6.7 Порядку будівництво та монтаж систем газоспоживання, що знаходяться на території земельної ділянки замовника забезпечується замовником. Для виконання таких робіт, а також у разі приєднання до мереж які не є складовими ЄГТСУ, замовник залучає будь-які проектні та будівельно-монтажні організації.

 

Член Комісії                                        В.Меркушов

 

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики