Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


  

версія для друку


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

18.12.2013                   № 9206/16/47-13

 

Ліцензіатам з постачання

природного газу за

регульованим тарифом

(за списком)

 

Останнім часом на адресу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, надходять численні звернення від споживачів постачальників природного газу за регульованим тарифом стосовно укладення договорів на постачання та розподіл природного газу.

Відповідно до пункту 4.3 Правил користування природним газом для юридичних осіб, затверджених постановою НКРЕ від 13.09.2012 № 1181, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 11 жовтня  2012 року за № 1715/22027, підставами для постачання природного газу споживачу є:

наявність договору з газопостачальним підприємством для забезпечення об'єктів газоспоживання споживача природним газом;

наявність договору з газорозподільним/газотранспортним підприємством на розподіл/транспортування природного газу для забезпечення ним об'єктів газоспоживання споживача.

Пунктом 4.4. Порядку доступу та приєднання до Єдиної газотранспортної системи України, затвердженого постановою НКРЕ від 19.04.2012 № 420, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 травня 2012 р. за № 721/21034 (із змінами), передбачено, що розподіл газу споживачам постачальника природного газу за регульованим тарифом здійснюється на підставі договору на постачання природного газу за регульованим тарифом, який укладається відповідно до Типового договору на постачання природного газу за регульованим тарифом, затвердженого постановою НКРЕ від 22 вересня 2011 року № 1580, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2011 року за № 1155/19893. Порядок укладання цього договору встановлюється Правилами користування природним газом для юридичних осіб, затвердженими постановою НКРЕ від 13 вересня 2012 року № 1181, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2012 року за № 1715/22027 (далі - Правила).

Відповідно до пункту 1.2 Типового договору на постачання природного газу за регульованим тарифом, затвердженого постановою НКРЕ від 22.09.2011 № 1580 (далі – Типовий договір), передача природного газу за цим договором здійснюється постачальником природного газу за регульованим тарифом на межах балансової належності об'єктів споживача.

Розділом 4 Типового договору визначений порядок розрахунку споживача перед постачальником природного газу за регульованим тарифом, у тому числі за послуги з транспортування природного газу газотранспортними та газорозподільними трубопроводами.

Отже, договір на постачання природного газу за регульованим тарифом є типовим та передбачає надання споживачу послуг з постачання, транспортування та розподілу природного газу для забезпечення об'єктів газоспоживання природним газом.

Вимога пункту 4.3 Правил щодо наявності договору з газорозподільним/газотранспортним підприємством на розподіл/транспортування природного газу для забезпечення ним об'єктів газоспоживання розповсюджується на споживачів постачальника природного газу за нерегульованим тарифом, які, відповідно до вимог чинного законодавства, укладають три окремі договори на постачання, транспортування та розподіл природного газу та постачальника природного газу НАК «Нафтогаз України» (пункт 12 Порядку  забезпечення споживачів природним газом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1729).

Таким чином, вимога постачальника природного газу за регульованим тарифом до споживача, якому він постачає газ за договором на постачання природного газу за регульованим тарифом, про укладання додаткового договору на розподіл природного газу є неправомірною.

Враховуючи вищезазначене, постачальники природного газу за регульованим тарифом мають привести свої взаємовідносини із власними споживачами – юридичними особами та фізичними особами-підприємцями  до вимог чинного законодавства, зокрема, укласти із ними договір  на постачання природного газу відповідно до Типового договору, в рамках якого будуть також надаватися послуги з розподілу/транспортування природного газу, та не вимагати від зазначених споживачів укладання додаткового договору на розподіл природного газу.

Звертаємо увагу, що порушення ліцензіатами вимог чинного законодавства тягне за собою накладення НКРЕ відповідних санкцій.

 

Член Комісії                                        В.Меркушов

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2011-2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики