Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики
офіційний веб-сайт
[повернутись]

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

 

ЛИСТ

25.12.2013                   № 9444/26/47-13

 

Щодо надання роз’яснення

 

ПАТ «Миколаївобленерго»

 

Сектор НКРЕ у Миколаївській області

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), розглянула лист ПАТ "Миколаївобленерго" від 16.12.2013 № 01/27-7973 та повідомляє.

Згідно з абзацом першим пункту 27 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 № 1357 (зі змінами), (далі - Правила) визначено, що у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного у договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електричної енергії.

Тобто, у договорі або платіжному документі має бути зазначена дата, до якої має бути сплачена споживачем спожита електрична енергія. Крім цього, йому додатково дається ще 10 днів для здійснення оплати.

Таким чином, у разі, якщо протягом 10 днів після спливу десятиденного терміну від дати, до якої має бути здійснена споживачем оплата спожитої електричної енергії, до енергопостачальника не надійшло повідомлення про її оплату, то в цьому випадку енергопостачальник має право вручити побутовому споживачу попередження про відключення.

 

Член Комісії                                        Ю.Власенко

[повернутись]